Darmowa wysyłka od 149,99zł

Jak dobrać prześcieradło do materaca?

2022-07-07 09:57:00
Jak dobrać prześcieradło do materaca?

Zastanawiasz się, jakie prześcieradło wybrać? Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że prześcieradło to nieodłączny element każdej sypialni. Chroni materac przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Pełni wiele różnorodnych funkcji. Może nawet wpłynąć na jakość Twojego snu! Chcesz się dowiedzieć, jak dobrać odpowiedni model?

Jakie prześcieradło wybrać?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto choć raz musiał kupić prześcieradło na nowe łóżko. Nie wiem, czy wiesz, ale nie istnieje jeden, uniwersalny rozmiar prześcieradeł. Ich wielkość jest uzależniona od rodzaju materaca, marki i modelu łóżka.

Wybierając swoje prześcieradło, kieruj się przede wszystkim tym, aby pasowało do rozmiaru materaca. Nie bez znaczenia są również skład materiału i sposób szycia. Najlepsze prześcieradła to te, których tkanina odznacza się wysoką jakością. Należą do nich: bawełna, len lub inny, naturalny surowiec. Co ważne dobrze, jeśli prześcieradła charakteryzują również elastyczność i duży stopień dopasowania. W końcu będzie ono musiało dostosować się do Twojego łóżka.

Właściwie dobrany produkt wpłynie na poprawę jakości Twojego snu. Szczególnie zadecydują o tym: miękki materiał, delikatny splot i naturalne komponenty.

O czym pamiętać, wybierając prześcieradło?

  • Przede wszystkim sprawdź, jaki jest wymiar Twojego materaca. Bez problemu znajdziesz najróżniejsze prześcieradła dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i kolorów. Będziesz się cieszyć bogatym wzornictwem, o ile – przed zakupem – dokładnie wymierzysz wspomnianą wielkość.
  • Nie bez znaczenia jest również twardość materaca. Jeśli lubisz spać na miękkim posłaniu, pomyśl o elastycznym prześcieradle.
  • Jeśli masz alergię lub problem ze skórą, zdecyduj się na prześcieradło hipoalergiczne.
  • Pamiętaj również, by zwrócić uwagę na skład. Sięgaj po sprawdzone i naturalne produkty.
  • Dowiedz się, w jaki sposób prać i pielęgnować wybrany przez siebie model. Dzięki prawidłowemu użytkowaniu będziesz dłużej cieszyć się trwałością i wysoką jakością swojego prześcieradła na materac.

Czego unikać, wybierając prześcieradło?

  • Nie warto kupować prześcieradeł wykonanych jedynie ze sztucznych tkanin, takich jak poliester.
  • Zbyt niska cena powinna wzbudzać Twoje wątpliwości.
  • Prześcieradła z surowców syntetycznych podrażniają skórę i mogą być przyczyną alergii.

Jak dobrać rozmiar prześcieradła do materaca?

Prześcieradło powinno mieć podany dodatkowy rozmiar - jest to zakładka na materac. Im jest on wyższy, tym zakładka powinna być większa. W ofercie sklepu znajdziesz prześcieradła, które na zakładkę mają doliczone dodatkowe 20, a nawet 40 cm. Dobierz je odpowiednio do swojego materaca - tak, by nie były ani za małe, ani za duże.

Jak dobrać prześcieradło z gumką do łóżka?

Prześcieradła z gumką są idealne do łóżek w każdym rozmiarze. Z racji swoich funkcjonalności mają gros cichych wielbicieli. Bez problemu kupisz je również online.

Przed zakupem prześcieradła z gumką sprawdź, czy jego rozmiar pasuje do Twojego materaca. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że prześcieradło będzie się dobrze trzymało i nie będzie się ruszało podczas snu.

Wybór koloru prześcieradła

Kolor ma znaczenie! Jeśli chcesz, aby Twoje prześcieradło było widoczne, zdecyduj się na mocniejsze barwy. Dopasuj je do siebie. Zobacz, jakie masz komplety pościeli. Jasne kolory będą fantastycznie komponować się ze stonowanymi wnętrzami, ciemne – dodadzą sypialni energii i elegancji. Poszwy na kołdry doskonale uzupełnią dobrane do materaca prześcieradło. Taki zestaw naprawdę może zrobić wrażenie!

Bez względu na to, na jaki model lub kolor się zdecydujesz, postaw na dobrej jakości produkt. Pamiętaj, że to on będzie pełnić funkcję ochronną dla Twojego materaca. Zabezpieczy go przed zabrudzeniami i zniszczeniem. Postaw na profesjonalizm i komfort. Ciekawi jesteśmy – czy masz już wybrany swój ulubiony materiał?

Autor: