• Kategorie
 • Szukaj
 • Pościel dziecięca

Pościel dziecięca powinna być bezpieczna dla skóry malucha i atrakcyjna wizualnie. Podczas wyboru poszwy weź też pod uwagę jej wymiary – w przypadku niemowlęcia sprawdzi się inna wielkość niż w przypadku większej pociechy. Odpowiednio wybrana pościel dziecięca dla chłopca lub dziewczynki zachęci malucha do położenia się do łóżka o właściwej godzinie. Sprawdź naszą bogatą ofertę i kup idealne tekstylia do sypialni!

Pościel dziecięca – wymiary

Poszwę na kołdrę należy wybrać, zwracając uwagę m.in. na wiek dziecka. W Dębowym Zaułku znajdziesz pościel dziecięcą:

 • 100x135 i 90x120 cm – idealną dla noworodka i dziecka do 5 roku życia,
 • 140x200 cm – przeznaczoną dla maluchów w wieku od 5 do 10 lat,
 • 160x200 cm – nadającą się dla dzieci powyżej 10 roku życia.

Nie zapomnij o tym, że wybór pościeli dziecięcej zależy również od wielkości kołdry malucha.

Pościel dziecięca do łóżeczka – wzory

W naszym sklepie oferujemy tekstylia domowe w różnych kolorach i wzorach. Dzięki temu wybierzesz pościel dziecięcą dla dziewczynki lub chłopca, która będzie najbardziej pasowała do wystroju pokoju malucha. Miękki materiał oraz interesujący wzór poszwy sprawią, że Twoja pociecha chętniej ułoży się do snu. W Dębowym Zaułku znajdziesz komplety pościeli i poszewki na poduszki z postaciami z bajek. Zobacz np. poszwy Auta oraz Psi Patrol. Maluchy uwielbiają też wzory ze zwierzętami. Warto więc wybrać pościel dziecięcą do łóżeczka z najbardziej lubianym przez pociechę zwierzęcym pupilem. W Dębowym Zaułku oferujemy tekstylia do sypialni dziecka z nadrukiem przedstawiającym:

 • owce,
 • pingwiny,
 • słonie,
 • żyrafy,
 • dinozaury,
 • koty.

Możesz więc wybrać pościel dziecięcą ze zwierzakiem, którym maluch najbardziej się fascynuje. Twoja pociecha może też zainteresować się poszwą z baletnicami, tęczą lub motylami.

Pościel dziecięca – dobrej jakości materiały

Pościel dziecięca do łóżeczka powinna być wykonana z materiału, który nie podrażni delikatnej skóry dziecka i nie wywoła alergii. W związku z tym najlepiej wybrać poszwę z naturalnej tkaniny. W naszym sklepie znajdziesz m.in. pościel dziecięcą dla dziewczynki lub chłopca stworzoną w całości z bawełny, która umożliwia oddychanie skórze malucha i nie wywołuje podrażnień. Jeżeli interesuje Cię poszwa na zimę, postaw na pościel flanelową. Zapewni ona ciepło dziecku, a jednocześnie zapobiegnie nadmiernemu poceniu się, gdyż dobrze przepuszcza powietrze. Warto też zdecydować się na pościel dziecięcą z luksusowego materiału, jakim jest bawełna egipska. Tego typu poszwa nie gniecie się, jest wytrzymała i przyjemna w dotyku. Ponadto możesz oblekać nią kołdrę przez cały rok, ponieważ dostosowuje się do temperatury otoczenia i przepuszcza powietrze. Poszwy dla dzieci produkowane są przez cenione firmy, takie jak: Eurofirany, Estella, Greno i Detexpol.

Sprawdź również inne oferowane przez Dębowy Zaułek tekstylia dziecięce, np. bawełniane ręczniki z uroczymi wzorami, przyjemne w dotyku koce i prześcieradła oraz poszewki na poduszki z bajkowymi wzorami.