• Kategorie
  • Szukaj
  • Ręczniki

Ręczniki to produkt, który każdy z nas używa codziennie. Ze względu chociażby na ten fakt, przed wyborem warto poświęcić chwilę czasu by wybrać ręcznik, który w pełni spełni nasze oczekiwania.

Obecnie na rynku możemy znaleźć ręczniki, które są wykonane z wysokiej jakości bawełny egipskiej (stanowią one podstawę oferty polskiej fabryki ręczników Zwoltex ze Zduńskiej Woli). Zastosowanie tej bawełny sprawia, że ręczniki charakteryzują się delikatnością, są bardzo miłe w dotyku. Poza tym zastosowanie bawełny egipskiej przyczynia się do większej chłonności ręczników. Wśród nich znajdziemy ręczniki zarówno z bogato zdobioną bordiurą, jak i minimalistyczne wzornictwo z welurową, strzyżoną bordiurą. W większości ich gramatura to 450g/m2 lub 500g/m2. Największą gramaturę oferują ręczniki Egyptian Cotton firmy Greno. Ich gramatura to aż 600g/m2, dzięki czemu są wyjątkowo puszyste.

Oczywiście ręczniki z bawełny klasycznej również mają wiele do zaoferowania. Można tutaj wspomnieć chociażby o ręcznikach Brick firmy Greno, które mają ciekawy wzór - wyglądają jak ceglana ściana. Z kolei kilka wzorów ręczników firmy Eurofirany oferuje bordiurę zdobioną srebrną nitką. Dzięki temu wyglądają niezwykle efektownie. Wśród nich warto polecić ręczniki Filon z kolekcji znanej polskiej projektantki Ewy Minge.

Każdy kto ceni komfort na pewno doceni niezwykłą puszystość i ciekawy splot ręczników Caleb (producent Eurofirany). Są one wykonane z mikrobawełny. Ręczniki te odznaczają się również wysoką gramaturą.

Wśród klasycznych ręczników bawełnianych typu frotte znajdziemy małe ręczniki o rozmiarach 30x50, standardowe ręczniki np. w rozmiarach 50x90 lub 50x100 jak również ręczniki kąpielowe o wymiarach 70x140 a nawet 100x150.

Latem na pewno przypadną nam ręczniki plażowe, które oferują ciekawe wzornictwo, które kojarzy nam się z wypoczynkiem nad morzem. Często charakteryzują się one dużymi rozmiarami (np. 90x180) i niższą gramaturę co przekłada się na niższą wagę. Znajdziemy tutaj tradycyjne frotowe ręczniki jak i gładkie bawełniane. Można je prać w temperaturze od 40C do 60C, a ręczniki hotelowe do 90C.

Część ręczników Zwoltexu zapewnia zwiększoną ochronę antybakteryjną. Wszystko to za sprawą wyprodukowania ręczników w opatentowanej technologii antybakteryjnej z wykorzystaniem pirytionianu cynku ZnP i nano dwutlenku tytanu TiO2

Ciekawą propozycją są ręczniki dla osób czynnie uprawiających sport. Ręczniki fitness oferują ciekawe rozwiązania, które świetnie sprawdzą się na siłowni. Schowek zamykany na zamek w którym możemy schować chociażby klucze. Dodatkowe zawieszki dzięki czemu możemy korzystać z ręcznika na ławeczce nie obawiając się, że ręcznik ześliźnie się.

Uzupełnienie oferty w zakresie ręczników stanowią ręczniki z mikrofibry. Ręczniki te są często wybierane w okresie wakacyjnym ze względu na fakt, że są lżejsze w porównaniu do ręczników bawełnianych. Inną ich zaletą jest fakt, że szybko wysychają.

Ręczniki polskich firm Zwoltex, Greno czy Eurofirany bo niezwykłe bogactwo wzorów. Od klasycznych modeli po nietuzinkowe zdobienia zarówno dla tych, którzy doceniają dobrą jakość w dobrych cenach, jak i dla osób doceniających wysoki komfort użytkowania.