Chcesz zadbać o komfort swojego snu i zastanawiasz się, jak prać pościel w prawidłowy sposób? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule. Łóżko, w którym odpoczywasz po ciężkim dniu pracy oraz śpisz, powinno być miejscem sprzyjającym relaksowi. Wiedza dotycząca tego, jak często zmieniać pościel i prać prześcieradło oraz poszwy w pralce, pomoże Ci uczynić z sypialni bardziej zadbaną i czystą przestrzeń.

Jak często prać i zmieniać pościel?

Na pytanie „jak często zmieniać pościel?” trudno udzielić konkretnej odpowiedzi. To, kiedy należy uprać prześcieradło i poszwy na kołdrę i poduszki, zależy od wielu czynników. Pościel wymaga np. znacznie częstszego zmieniania podczas ciepłych miesięcy w ciągu roku. Latem, gdy nasze ciało bardziej poci się w trakcie snu, prześcieradło i poszwy na kołdrę możesz wymieniać nawet co tydzień. A jak często prać pościel zimą? Jeśli temperatura w Twojej sypialni jest wówczas niezbyt wysoka, warto zastąpić używane prześcieradło nowym raz w miesiącu. To, jak często należy zmieniać pościel, zależy również od tego, czy bardzo się pocisz w trakcie spania oraz czy kąpiesz się rano, czy może przed położeniem się do łóżka. Prześcieradła i poszwy powinno się wymieniać częściej również w przypadku, gdy śpi z nami domowy zwierzak. W Dębowym Zaułku oferujemy bieliznę pościelową, która ze względu na wysokiej jakości materiał nie zniszczy się szybko podczas kolejnych prań. Polecamy m.in. pościel Eurofirany, czyli produkty od polskiej firmy mającej wieloletnie doświadczenie w produkcji tekstyliów.

Jak prać pościel bawełnianą?

Pościel bawełniana należy do przyjemnych w dotyku i cenionych przez wiele osób poszew. W naszej ofercie spotkasz m.in. tego typu bieliznę pościelową przebadaną pod względem zawartości szkodliwych substancji. Zastanawiasz się, jak prać pościel bawełnianą? To zależy od tego, z jakiej odmiany tej popularnej tkaniny wykonano posiadane przez Ciebie prześcieradła i poszwy. Dlatego, zanim przystąpisz do prania, zapoznaj się ze wskazówkami producenta umieszczonymi na metce bielizny pościelowej. Jak wyprać pościel z wytrzymałej tkaniny? Często zaleca się jej pranie w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza. Specjaliści twierdzą bowiem, że taka temperatura niszczy bakterie, grzyby i roztocza.

Pościel satynowa

Jak prać prześcieradło i poszewki uszyte z satyny bawełnianej? Aby skutecznie wyczyścić tego rodzaju bieliznę pościelową, ustaw na pralce temperaturę mieszczącą się w zakresie od 40 do 60 stopni Celsjusza. Jak prać pościel z bawełny satynowej, by służyła przez lata i pięknie się prezentowała? Zrezygnuj z funkcji wirowania oraz użycia wybielacza. Pozwoli to oszczędzić delikatne włókna pościeli oraz uprości prasowanie. Polecamy bieliznę pościelową z satyny, która nie podrażnia w żaden sposób skóry, gdyż do nadania jej kolorów zastosowano ekologiczne barwniki.

Pościel flanelowa

Do uprania pościeli flanelowej najlepiej ustawić na pralce temperaturę 40 stopni Celsjusza. Warto też zastosować delikatne detergenty, które nie wpłyną negatywnie na intensywność kolorów tkaniny. Jak prać prześcieradło i poszewki, by materiał nie utracił swojej przyjemnej miękkości? W tym przypadku należy dolać do prania płyn zmiękczający. W Dębowym Zaułku oferujemy flanelową, ekskluzywną pościel Estella w zachwycające wzory.

Jak prać pościel jedwabną?

Jedwab to bardzo delikatna tkanina, dlatego wymaga wyjątkowego traktowania. Jak prać jedwabną pościel? Najlepiej oczywiście zastosować się do wskazówek producenta. Zazwyczaj temperatura prania prześcieradła i poszwy z tego rodzaju tkaniny powinna wynosić do 30 stopni Celsjusza. Jak prać pościel z jedwabiu w pralce, by jej nie uszkodzić? Zaleca się stosowanie dostępnych na rynku środków przeznaczonych do prania jedwabnych materiałów.

Pranie białej pościeli

Jak prać białą pościel, by zachowała swój kolor? Dobrze sprawdzi się w tym przypadku proszek z przeznaczeniem do białych materiałów. Ponadto białe prześcieradła i poszwy można prać w dość wysokiej w porównaniu z innymi tkaninami temperaturze, gdyż wynoszącej 60 stopni Celsjusza.

Teraz już wiesz, jak często zmieniać pościel i ją prać oraz w jakiej temperaturze. Zadbane, czyste i pachnące świeżością komplety pościeli sprawią, że wieczorny odpoczynek, sen oraz poranna pobudka będą znacznie przyjemniejsze. W Dębowym Zaułku znajdziesz nie tylko poszwy na kołdrę i poduszki przeznaczone dla dorosłych. Warta uwagi jest także dobrze znosząca kolejne prania, barwna pościel dziecięca.