Zastanawiasz się, jak wybrać ręcznik do łazienki, by jak najlepiej pełnił swoje funkcje, a jednocześnie dobrze się prezentował? Każdy z nas lubi po kąpieli otulić się miękkim ręcznikiem. Niestety czasem w wyniku nieprzemyślanych decyzji wybieramy ręczniki dostępne na promocji w supermarkecie, które wcale nie chłoną wody, a po krótkim czasie stają się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. By temu zapobiec, dowiedz się, jaki ręcznik do łazienki będzie najlepszy i ciesz się jego funkcjonalnością przez długi czas.

Jaki ręcznik warto brać pod uwagę?

Przymierzając się do zakupu ręcznika, swoją uwagę warto zwrócić na kilka kluczowych parametrów. Dobry ręcznik do łazienki powinien nie tylko ładnie wyglądać, ale też skutecznie okrywać nasze ciało i dzięki dużej chłonności je osuszać. Jakie ręczniki najlepiej chłoną wodę? W tym celu doskonale sprawdzają się tekstylia o wysokiej gramaturze. W sklepie Dębowy Zaułek możesz zamówić komplety ręczników o gramaturze:

  • 300-400 GSM,
  • 410-500 GSM,
  • 510-600 GSM.

Dzięki temu z łatwością wybierzesz ręcznik zgodnie z jego przeznaczeniem. Jeśli zależy Ci na tym, by dobrze chłonął wodę i nie przeszkadza Ci jego grubość, wybierz ten o największej gramaturze. Z kolei jeśli masz ograniczone miejsce, wystarczy cieńszy. W takim wypadku świetnie sprawdzą się także ręczniki szybkoschnące, które również znajdziesz w naszym sklepie.

Pamiętaj, że ważnym czynnikiem przy wyborze ręczników jest także ich rozmiar. Jaki ręcznik łazienkowy wybrać pod tym względem? Przede wszystkim nie powinien on być zbyt mały. Na szczęście nasza oferta obejmuje produkty o wymiarach 30x30 cm, 85x170 cm, kończąc na 100x150 cm, dlatego każdy znajdzie produkt odpowiadający jego wymaganiom.

Jaki rodzaj materiału?

Bardzo ważną kwestią przy wyborze ręcznika jest także materiał, z którego go wykonano. Zawsze przed kupnem ręcznika, sprawdź jego skład. Znaczący wpływ na miękkość i chłonność ręcznika ma obecność bawełny. Co więcej, bawełna z Egiptu wraz z każdym praniem nabiera jeszcze większej miękkości! W sklepie Dębowy Zaułek możesz kupić ręczniki Zwoltex, ręczniki Eurofirany i ręczniki Greno, które wykonano z najlepszej jakości materiałów, dzięki którym okrycie się nimi po kąpieli nie tylko pozwala skutecznie się osuszyć, ale daje też niebywałą przyjemność. Jeśli wiesz już jak wybrać odpowiedni ręcznik, dobierz go pod względem kolorystycznym i gotowe!

Jak dbać o takie ręczniki?

Dzięki swojej trwałości bawełniane ręczniki wyglądają estetycznie przez długi czas. Nie musisz się więc przejmować, że wraz z kolejnym praniem kolor ręcznika straci na intensywności. Jednak, by jeszcze bardziej wydłużyć czas jego użytkowania, warto stosować się do kilku wskazówek dotyczących pielęgnacji ręczników. Najlepiej jeśli będziesz wymieniać je na świeże co kilka dni i prać w temperaturze zalecanej przez producenta. Najczęściej nie powinna ona przekraczać 60 C. Ważne też, by ręczniki były suszone w naturalnych warunkach — na świeżym powietrzu. By nie niszczyć tkaniny, nie należy ich prasować. Wystarczy, że przed rozwieszeniem ręcznika dokładnie go roztrzepiesz i wyprofilujesz brzegi — wtedy nie powinny pojawiać się widoczne deformacje.

Mamy nadzieję, że dzięki nam wiesz już, jak wybrać ręcznik do łazienki by jak najdłużej pełnił swoje funkcje. Pamiętaj, by przed jego zamówieniem wybrać gramaturę i rozmiar produktu, który wpadł w Twoje oczy dzięki swoim walorom estetycznym. Ważne jest też to, z jakiego materiału został wykonany. Składając zamówienie w naszym sklepie, możesz mieć pewność, że decydujesz się na produkty od renomowanych producentów, którzy cieszą się uznaniem wielu klientów. W każdej chwili możesz dołączyć do ich grona!