Chcesz by wnętrze Twojej sypialni, nabrało charakteru, ale nie do końca wiesz jak dobrać narzutę na łóżko? Nic straconego. Dzięki naszym wskazówkom dopasujesz tekstylia do sypialni tak, by pasowały do całego pomieszczenia. W tym artykule odpowiemy na pytanie dotyczące tego, jaki rozmiar narzuty wybrać. W ten sposób sprawisz, że narzuty na łóżko zamówione w sklepie Dębowy Zaułek będą nie tylko doskonale się prezentowały, ale też sprawdzą się pod względem funkcjonalności.

Narzuta na łóżko — modny i praktyczny dodatek do sypialni

Wygodne łóżko to nie wszystko. Ważne by przestrzeń sypialniana została urządzona w taki sposób, by czuć się tam komfortowo. Poza meblami warto więc zadbać o takie dodatki jak narzuta na łóżko. Przykryte nią łóżko będzie się prezentowało o wiele efektowniej. Co więcej, w pełni funkcjonalna narzuta powinna chronić pościel przed zabrudzeniami i kurzem, który mógłby się na niej zbierać. Możesz się nią także przykryć, a z pewnością nie zmarzniesz.

Jak wybrać narzutę na łóżko — dopasuj ją do własnych potrzeb

Chcesz zamówić narzutę na łóżko w swojej sypialni, ale nie do końca wiesz, na co się zdecydować? Narzuty pikowane czy narzuty z falbaną z pewnością doskonale będą się prezentowały, jednak zanim zdecydujesz się na zamówienie konkretnego modelu, sprawdź, czy na pewno pasują do stylu, w jakim urządzono całe pomieszczenie. Najważniejszą kwestią, poza wyglądem narzuty jest jej rozmiar. Dopasowanie jej pod tym względem jest kluczowe dla jej funkcjonalności, oraz tego, jak będzie się prezentować. Pora odpowiedzieć sobie na pytanie — jaki rozmiar narzuty wybrać?

Jaki rozmiar narzuty dobrać do swojego łóżka?

W sklepie Dębowy Zaułek znajdziesz mnóstwo produktów, które z pewnością przypadną Ci do gustu. Należy jednak wybrać odpowiedni rozmiar. Z racji, że rozmiary łóżek i samych narzut potrafią być bardzo różne, etap ten jest bardzo ważny. W tym celu dobrze wiedzieć na łóżko, o jakim rozmiarze będzie pasować narzuta o wymiarach 170x210, a na jakie 220x240. Zanim jednak to wyjaśnimy, warto wskazać na to, że narzuta może być założona na dwa sposoby:

  • założona pod materacem,
  • opadająca na podłogę.

Jak dobrać narzutę na łóżko do założenia pod materac?

W przypadku jeśli wiesz, że chcesz, by narzuta na Twoim łóżku dokładnie okrywała pościel, załóż ją pod materac. W ten sposób zadbasz też o to, by ozdobne nogi Twojego łóżka nie zostały zakryte. Jaki rozmiar narzuty wybrać w takim przypadku? Jej długość powinna odpowiadać długości materaca. Natomiast do szerokości należy dodać dwukrotność wysokości. Warto też zostawić 10 cm na zakładki. Dla przykładu: jeśli materac ma 200 cm długości, 40 cm wysokości, a jego szerokość to 90 cm, najlepiej będzie pasować narzuta 170x210.

Narzuta na łóżko, która ma spływać na podłogę — jaki rozmiar?

W przeciwieństwie do narzuty na łóżko zakładanej pod materac, zdecydowanie bardziej popularna jest taka, która swobodnie zwisa z łóżka. Jak dobrać jej rozmiar w takim przypadku? Należy wtedy zmierzyć materac wraz z ramą łóżka. Istotna jest także odległość dzieląca krawędź materaca od podłogi — narzuta nie powinna jej dotykać. W tym wypadku do szerokości łóżka również dodajemy dwukrotność jego wysokości. Natomiast do długości należy dodać wartość wysokości tylko jeden raz. Wynika to z tego, że narzuta przy wezgłowiu zazwyczaj nie zwisa. 

Jeśli Twoje łóżko ma długość 140 cm, szerokość 200 cm, a wysokość od podłogi to 40 cm, potrzebna będzie narzuta 220x240.

Wiesz już, jaki rozmiar narzuty wybrać by idealnie się prezentowała zarówno włożona pod materac, jak i swobodnie zwisając nad podłogą. Czas na to, by sprawdzić, które z dostępnych w naszym sklepie modeli są właśnie w takim rozmiarze i będą pasować do całego wnętrza. Asortyment sklepu Dębowy Zaułek zapewnia szeroki wybór narzut na łóżko od Eurofirany. Jesteśmy pewni, że znajdziesz wśród nich produkt, który nada Twojej sypialni niepowtarzalnego charakteru, a przy tym będzie wysoce funkcjonalny.