Urządzasz dom i zastanawiasz się, jakie zasłony do sypialni wybrać? Możliwości jest naprawdę wiele. Ważne, by nie tylko dobrze się prezentowały, ale też były funkcjonalne. Jak dobrać zasłony do sypialni by faktycznie spełniały te wytyczne?

Zasłony do sypialni dopasowane do wnętrza

Jakie zasłony do sypialni będą najlepiej pasowały do Twojego wnętrza? To zależy od kilku czynników. Najważniejsze to:

  • kolor ścian,
  • kształt i wielkość okna,
  • styl aranżacji pomieszczenia.

Pierwszym krokiem jest dobór koloru. Najlepiej sprawdzą się stonowane barwy, takie jak beże, szarości czy brązy. Unikajmy natomiast zbyt jaskrawych i neonowych odcieni. Dobrze dobrane zasłony do sypialni powinny komponować się ze ścianami i meblami, a nie rzucać się w oczy.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest wielkość okna. Jeśli mamy do czynienia z dużymi przeszkleniami, lepiej postawić na ciemniejsze tkaniny, które ochronią nas przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Jeśli chodzi natomiast o styl, w jakim urządzona jest Twoja sypialnia, warto dopasować kolorystykę i wzór zasłon do reszty aranżacji. Do stylu nowoczesnego najlepiej będą pasować zasłony w stonowanych kolorach, o prostym kroju i delikatnym wzorze. Natomiast do sypialni urządzonej w stylu boho sprawdzą się zasłony w etnicznym wzorze, a także te wykonane z naturalnych materiałów. W ofercie naszego sklepu znajdziesz też zasłony z kwiatami. Do jakiej przestrzeni będą pasować? Zasłony z kwiatowym wzorem będą pasować do przestrzeni urządzonej w stylu romantycznym lub vintage.

Jak dobrać zasłony do sypialni pod względem wymiarów?

Zasłony muszą być dobrane odpowiednio pod względem wymiarów. Powinny być tak długie, aby zasłaniały całe okno, a także sięgały do podłogi. W ofercie sklepu Dębowy Zaułek znajdziesz zasłony o wymiarach:

  • 140x250 cm,
  • 140x270 cm,
  • 300x145 cm,
  • 300x250 cm,
  • 300x300 cm,
  • 350x250 cm.

Jak odpowiednio zmierzyć wysokość i szerokość okna? Najpierw zmierz szerokość okna od krawędzi do krawędzi. Następnie zmierz odległość od dolnej krawędzi do punktu, w którym chcesz, aby zasłona się kończyła (np. do linii parapetu). Pamiętaj, żeby dodać dodatkowe 10-15 cm na zakładkę.

Wybór zasłony a stopień zaciemnienia

Na samym początku wspominaliśmy o tym, że zasłony do sypialni powinny nie tylko estetycznie wyglądać, ale też odpowiednio pełnić swoje funkcje. Warto więc je dobrać pod kątem stopnia zaciemnienia. Zasłony półprzezroczyste, półzaciemniające, przezroczyste albo zaciemniające - właśnie takie możesz znaleźć w Dębowym Zaułku. Półprzezroczyste sprawdzą się dobrze jeśli potrzebujemy delikatnego rozświetlenia pomieszczenia. Natomiast półzaciemniające to idealny kompromis - są przyciemnione, ale nadal pozwalają cieszyć się naturalnym światłem. Jeśli jednak preferujesz całkowite zaciemnienie, wybierz zasłony zaciemniające.

Urządź swoją sypialnię z Dębowym Zaułkiem

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko wyprodukowane przez dobrze znaną wszystkim firmę Eurofirany zasłony, ale też wiele innych elementów wyposażenia wnętrz. Kołdry, prześcieradła, poszewki na poduszki to produkty, które na pewno warto zamówić do swojej sypialni. Zachęcamy jednak do tego, żeby sprawdzić też inne akcesoria składające się na wyposażenie domu. U nas zamówisz je taniej!