Gustowne kubki porcelanowe zajmują szczególne miejsce w niemal każdym domu. Część z nas ma inne naczynia do picia herbaty, inne do kawy, a jeszcze inne do ziół czy gorącej czekolady. Większość osób ma swoje ulubione kubeczki, w których napoje smakują o wiele lepiej. Niektórzy traktują szczególnie ładne i nietypowe kubki jak figurki dekoracyjne — ustawiają je w widocznym miejscu i nigdy nie parzą w nich herbaty. Bez względu na to, czy szukasz kubków do swojej kuchni czy też na prezent, warto poświęcić większą uwagę wyborowi odpowiedniego naczynia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wybrać kubki porcelanowe i do czego pasują konkretne kształty.

Kubki porcelanowe — czy warto kupić?

Choć przez lata w polskich domach królowały szklanki w koszyczkach, obecnie ich rolę przejęły kubki porcelanowe. Czy warto więc kupić dodatkowe egzemplarze? Choć mogłoby się wydawać, że każdy ma w domu tak podstawowe akcesoria kuchenne, jak kubki, wciąż są one jednym z najpopularniejszych prezentów. Choć większość osób ma ich wystarczającą ilość, zazwyczaj taki upominek wywołuje wiele radości. Dlaczego? Gustowne kubki porcelanowe są nie tylko praktycznym naczyniem, ale także fantastyczną pamiątką. Nawet gdy podarujesz komuś bliskiemu gładki kubeczek bez żadnych wzorów, ta osoba zawsze będzie kojarzyła go z Tobą i z uroczystością, z okazji której go otrzymała. Podobny prezent możesz sprawić również samemu/samej sobie, gdy chcesz uczcić jakieś wydarzenie lub sprawić sobie radość.

Kubki porcelanowe — nie tylko do kawy i herbaty

Zanim wybierzesz odpowiednie kubki porcelanowe, zastanów się najpierw, jak będą wykorzystywane. Jeśli jesteś amatorem herbaty, wybierz gustowne naczynie z zaparzaczem. Jeżeli lubisz kawę z ekspresu warto zaopatrzyć się zarówno w małe kubeczki do espresso, jak również w większe do cappuccino czy americano. Te praktyczne akcesoria kuchenne nie służą jednak wyłącznie do picia tych dwóch najpopularniejszych napojów. Jeśli zdecydujesz się podać w nich grzane wino lub piwo, ważne, żeby dobrze trzymały ciepło. Możesz więc wybrać egzemplarze z grubymi ściankami w kształcie baryłki. Jeżeli masz zamiar podać w nich barszcz lub zupy krem, lepiej zdecydować się na większe kubki.

Kubki porcelanowe na różne okazje

Przed zakupem kubka warto zastanowić się najpierw, kto będzie z niego korzystał. Zupełnie inne egzemplarze będą pasowały na prezent, inne dla par, a jeszcze inne do picia w zaciszu domowym.

Kubki porcelanowe na prezent

Jeśli szukasz kubka porcelanowego na prezent dla kogoś bliskiego, zapewne sam(a) wiesz najlepiej, co ucieszy daną osobę. Możesz wybrać egzemplarz z jej ulubionym zwierzątkiem czy motywem roślinnym. Jeżeli chcesz wręczyć upominek komuś, kogo nie znasz zbyt dobrze, najbezpieczniej postawić na uniwersalne desenie, na przykład wzory folkowe.

Kubki porcelanowe dla par

Jeżeli chcesz kupić kubki dla siebie i swojej drugiej połówki, warto wybrać podobne egzemplarze. Polecamy postawić na motyw, który kojarzy się z Waszymi wspólnymi zainteresowaniami (na przykład sztuka czy konie). Podobną zasadą warto kierować się, wybierając kubki dla znajomych par. Jeśli szukasz prezentu na ślub, rocznicę czy parapetówkę, możesz postawić również na zestaw sześciu kubków, który świetnie sprawdzi się na imprezach czy spotkaniach rodzinnych.

Kubki porcelanowe dla Ciebie

Do wyboru tego egzemplarza warto podejść z największą uwagą. Twój ulubiony kubeczek będzie Ci towarzyszył w czasie cotygodniowego oglądania serialu, czytania książki czy sennych poranków przed wyjazdem do pracy. Nie musisz go nikomu pokazywać, więc najważniejsze jest, żeby podobał się Tobie. Możesz wybrać naczynie z Twoim ulubionym motywem, ukochanym zwierzątkiem czy obrazkiem, który Cię uspokaja.

Podsumowanie

Kubki porcelanowe można znaleźć w niemal każdym polskim domu. Mimo to wiele osób wciąż kupuje nowe egzemplarze i daje je w prezencie swoim bliskim. Kubki nie są jedynie praktycznymi akcesoriami kuchennymi, ale także uroczymi pamiątkami i dekoracjami do domu. Jak wybrać najlepszy kubek porcelanowy? Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę gust osoby, która będzie z niego korzystała. Masz do wyboru różne wielkości i wzory kubków. Możesz wybrać na przykład naczynie w kształcie baryłki lub z zaparzaczem. Polecamy także zestawy sześciu sztuk kubków na spotkania rodzinne lub dwa identyczne egzemplarze dla par.