Kiedy tylko robi się cieplej to od razu przychodzi chęć by więcej czasu spędzać na zewnątrz. Lubimy spędzać czas w ogrodzie albo na balkonie ogrzewając się ciepłymi promieniami słońca. Najlepiej siedząc na wygodnej pufie lub komfortowym fotelu. Rodzi się jednak pytanie: co lepiej wybrać? Pufę? Fotel?

Walory estetyczne puf i foteli ogrodowych

Fotele i pufy ogrodowe dostępne w naszym sklepie mają wiele zalet. Niewątpliwie wyróżniają się pięknym wzornictwem. Dostępne są motywy roślinne, kwiatowe, geometryczne. Sporo puf wyglądem przypomina pień drzewa. Dostępne są też wzory nawiązujące do dzieł Vincenta van Gogha. Same nadruki są żywe.

Pod tym względem fotele oferują nieco mniejszy wybór. Gdybyśmy zatem mieli kierować się ilością dostępnych wzorów to wybór padłby na pufy.

okrągła pufa ogrodowa Irises

Komfort siedzenia

Pod względem wygody siedzenia dla większości osób faworytem będzie fotel. Szczególnie jeśli idzie o model Komfort, który pozwala wypoczywać w pozycji półleżącej. Jeśli jednak chcemy wygodnie siedzieć przy stole to lepiej wybrać wersję Prime (fotel ten jest wyższy i w tym względzie jest bardziej praktyczny).

W pewnych zastosowaniach pufy będą jednak lepszym rozwiązaniem. Jeśli będziemy siedzieć przy ławie to pufy mogą lepiej się sprawdzić. Trzeba jednak przyznać, że fotele zapewniają komfort, którego pufy nie zapewnią.

fotel ogrodowy Prime Mallorca

Walory użytkowe puf i foteli ogrodowych

Fotele i pufy z kolekcji ogrodowej mają podobne walory użytkowe. Wykonane są z tkaniny (codura) odpornej na warunki pogodowe (tkanina odporna na zamoknięcie). Jest też łatwa w utrzymaniu czystości – zazwyczaj wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. W przypadku puf można ściągnąć pokrowiec i go wyprać.

Pufy odznaczają się też niską wagą. Dzięki temu nie stanowi większego problemu ich przenoszenie. Ma to szczególnie znaczenie np. gdy mamy działkę i musimy chować je w altance. Są też łatwe w przechowywaniu. Szczególnie pufy okrągłe, które można przechowywać stawiając jedną na drugą.

Zaletą puf jest też to, że zajmują mniej miejsca niż fotele. Jeśli więc mamy mały balkon to pufa lepiej się sprawdzi. Podobnie jest w sytuacji gdy nie mamy za dużo miejsca do przechowywania w okresie zimowym.

Jeśli więc cenimy przede wszystkim komfort i nie mamy problemu z miejscem to fotel ogrodowy będzie dobrym wyborem. Jeśli chcemy w większej grupie spędzać czas przy jednym stole/ławie to pufy prawdopodobnie będą lepszym rozwiązaniem.

fotel Komfort Mallorca

Kolekcja ogrodowa oprócz puf i foteli, to również leżaki, poduszki i poduchy. A całość można uzupełnić o podkładki na stół lub bieżniki. Wszystko te elementy są dostępne w tych samych pięknych wzorach.